Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 124

                Dnia 13 listopada br. uczniowie klas I-III wzięli udział w obchodach Dnia Głośnego Czytania, który jest jednym z etapów II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem wydarzenia było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych.

Przy stworzonej wspólnie z uczniami dekoracji, nawiązującej do Gangu Słodziaków, wysłuchaliśmy fragmentów opowiadań, które były przedstawiane przez uczestników z wielkim zaangażowaniem. Za najpiękniejszą prezentację nagrodzeni zostali: Filip Mycka z kl. I, Jasiu Skrobański z kl.II oraz Sandro Szlachta z kl. III.

            Kolejną niespodzianką dla naszych wychowanków były nagrody w postaci pluszowych Słodziaków za sumienne prowadzenie dzienniczków postępów czytania, które motywują do codziennego głośnego czytania. Ideą albumu było zebranie przez dziecko 21 naklejek przyznawanych za poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie. W tym konkursie zwyciężyli: Otylia Głodek, Laura Bednarek oraz Hubert Durski. Na koniec zostali docenieni również ci, którzy pięknie ozdobili nasze drzewko, wykonując Słodziaki z materiałów użytych wtórnie w ramach recyklingu.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Czytanie rozwija, uczy, daje chwile wytchnienia i rozrywki, pozwala rozumieć

siebie i innych. Zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi swoimi

książkowymi fascynacjami!